Site Overlay

Olivové oleje

Olivový olej Nature Culture

Rodina Boudourakis se zabývá produkcí extra panenského olivového oleje od roku 1965 v regionu nazvaném Apokoronou, který se nachází nedaleko města Chania. Současná generace rodiny Boudourakis převzala časem prověřené metody, které respektují kvalitu pěstování oliv a zároveň životní prostředí. Nahrazením umělých hnojiv a využitím pokrutin (výlisků z oliv) k samotnému hnojení, se vrací k přírodním principům výživy rostlin a prostředí, ve kterém rostou.

Olivovým stromům se nejlépe daří v mírném pobřeží mikroklimatu s horkými, suchými léty a mírnými zimami, což je typické pro ostrov Kréta. Oblast Apokoronou navíc leží v podhůří ostrova, kde díky této ideální poloze nedochází k umělému zavlažování, ale o vše se postará příroda sama. Celý region je převážně zemědělský a splňuje všechny podmínky k růstu kvalitních olivových stromů.

Olivovníky, které využíváme pro značku Nature Culture jsou pěstovány tradičními metodami s nízkou hustotou, ručně prořezávány a ručně sklízeny tak, aby se zabránilo nežádoucímu potlučení oliv. Olivy pro výrobu Nature Culture se sklízejí perfektně zralé v období od února do března každého roku.

Díky jemné ovocné chuti oliv odrůdy Koroneiky se řadí mezi nejvyhledávanější a nejkvalitnější olivové oleje na světě. Olivové oleje z této odrůdy jsou velmi oblíbeným produktem šéfkuchařů.

Při výrobě Extra panenských olivových olejů Nature Culture osobně dohlížíme na pěstování, sběr a zpracování konečného produktu. Všechny tyto faktory přispívají k vysoké kvalitě a konzistenci chuti extra panenského olivového oleje Nature Culture.

Výroba a skladování

Extra panenské oleje Nature Culture se lisují za studena na nejmodernějších nerezových technologiích a to vždy v den sklizně! Čím dříve se olivy vylisují po sklizni, tím lépe. Jedině časné vylisování zajistí uchování vysokých obsahů všech vitamínů a nutričních hodnot. Po lisování přichází fáze filtrace a následné uskladnění. Filtrovaný olivový olej – kvalitnější varianta extra panenského olivového oleje, je vhodná jak na studenou, tak na tepelnou úpravu (vaření, pečení smažení). Olej Nature Culture je uskladněn v nerezových tancích a tím ochrání olej od dvou nežádoucích faktorů, kterými je kyslík a světlo.

Olej nejlépe skladujte v nepřetopených prostorech (do 23°C). Vlivem velmi nízké teploty olej zhoustne a zamlží se „chuchvalci“ neprůhledných částic. Jde pouze o tuhnutí voskových částí oleje. V pokojové teplotě se tyto částice rozpustí a olej bude opět čirý, bez jakékoli negativní změny ve složení či nutričních hodnotách.

Účinky olivového oleje na zdraví

Léčivé účinky olivového oleje uznával již Starý zákon, který radil, mimo jiné, jím očišťovat malomocné. Hippokrates jej doporučoval na léčení různých zdravotních problémů. Staří Angličané znali jeho léčivou sílu a vždy prodávali olivový olej v lékárnách.

Olivový olej patří mezi pět zdraví nejprospěšnějších surovin na světě. Má celou řadu blahodárných a léčivých účinků na lidský organismus. Od účinné prevence proti rakovině, přes podporu metabolismu cukrů a tuků, až po ošetření popraskané kůže a jizev. Olivový olej je také mimo jiné součástí redukčních diet a jednou z jeho nejvýznamnějších předností je snižování hladiny cholesterolu v krvi.

 • Podporuje metabolismus
 • Napomáhá trávení
 • Pomáhá při léčbě žaludečních onemocnění
 • Snižuje koncentraci žaludečních kyselin a tak brání vzniku žaludečních vředů
 • Podporuje funkci žlučníku a tvorbu žluče
 • Lze jím vyvolat vyloučení drobných až středně velkých žlučníkových kamenů
 • Upravuje hodnotu bilirubinu
 • Posiluje játra a zlepšuje vylučování škodlivých látek
 • Zlepšuje střevní mikroflóru a bojuje proti zácpě
 • Dává tělu potřebnou energii
 • Zvyšuje citlivost na inzulin a pomáhá tak buňkám lépe získávat energii z cukrů
 • Napomáhá hubnutí a je vhodný při redukční dietě
 • Je ideální pro diabetiky a různé druhy diet

Olivový olej a pozitivní vliv na pleť

Ve Středomoří nazývají olivový olej zeleným zlatem a je součástí rituálů krásy již od starověku. Staří Řekové používáním olivového oleje chránili pokožku před spálením od slunečního záření.

V kosmetice se olivový olej používá jako jedna ze složek krémů, mýdel, mastí, šampónů a dalších přípravků.

Olivový olej je bohatým zdrojem vitaminu E a mastných kyselin, které účinně vyživují, hydratují, chrání pleť a má nezaměnitelné místo v boji proti stárnutí pleti – stimuluje proces její obnovy, zjemňuje vrásky a předchází vzniku nových. Lze jej využít v případě odstranění kožních problémů jako je popraskaná pokožka (ať už jde o rty nebo paty), kuří oka, suchá kůže a jemné vrásky. Olivový olej Nature Culture v sobě ukrývá cenné látky, díky kterým budete zdraví zevnitř a krásní navenek.

Příklady dalšího použití

Olivový olej – na vlasy

Olivový olej má blahodárné regenerující účinky na vlasy a pokožku hlavy. Použijte jej na vysušené, sluncem nebo mořskou vodou poničené vlasy. Olivový olej zároveň příznivě působí v případě problémů s lupy nebo při svědění pokožky hlavy. Aplikovat jej můžete za studena, nebo i mírně zahřátý a nechte jej alespoň deset minut působit. Po takto provedené kůře důkladně smyjte běžným šamponem.

Přísada do koupele

Olivově-mléčná koupel vrátí Vaší pokožce smetanovou hladkost a vláčnost. Do koupele přidejte 2-3 l mléka a šálek olivového oleje. Pokud máte velmi suchou pokožku, přidejte ještě šálek medu.

Olejová masáž

Je to dokonalý masážní olej – pokožce dodává cenné živiny a stimuluje svaly. Mohou ho používat i těhotné ženy jako prevenci před vznikem strií a hodí se i na masáž miminek. Nejprve olivový olej otestujte na části pokožky a pokud ho dobře snášíte, pracujte s ním jako s běžným masážním olejem.

Úžasný peeling

Cukr nebo mleté mandle a troška olivového oleje – vše, co potřebujete na nejlepší peeling na světě! Je účinný a přitom mnohem šetrnější než běžné peelingové prostředky. Podle potřeby použijte buď jemnou mandlovou moučku (dekolt), nebo naopak, hrubší krystaly cukru (lokty a chodidla) a smíchejte je s olejem na pastu. Dále aplikujte jako běžný peeling.

Jemné odlíčení

Do pleti lehce vmasírujte olivový olej, který naváže make-up, prach, nečistoty a zároveň pleť zásobí výživnými látkami. Osvědčil se také jako šetrný odličovač citlivých očních partií – jednoduše ho nakapejte na kosmetický tampón a lehce přetřete víčka a řasy.